خواص دمنوش کاسنی برای مردان

۳۱ شهریور ۱۳۹۷
خواص دمنوش کاسنی برای مردان

گیاه کاسنی از قبل از میلاد مصرف داشته است، گیاه کاسنی، گیاهی پایا و دارای گل های ارغوانی رنگ و آبی رنگ است. این گیاه از اروپای مرکزی، آسیای مرکزی و غربی و شمال آفریقا نشات گرفته است. در حال حاظر در منطقه وسیعی از ایران به خصوص کوهستان های خراسان پراکنده است. کاسنی گیاهی لیلاقی است و گرمای شدید آن را از بین می برد.

قند و کلسترول

کسانی که از بیماری قند و کلسترول بیش از اندازه رنج می برند میتوانند با مصرف دمنوش این گیاه از انسولین طبیعی موجود در آن بهره مند شوند. مصرف این دمنوش قند را کاهش داده و کلسترول خون را معتدل می کند.

مقوی کبد

مصرف دمنوش کاسنی  ورید خونی و صفراوی که به دلیل پرخونی بسته شده اند را باز میکند و باعث بهتر و طبیعی کار کردن سلول های کبد می شود. به همین دلیل کاسنی به مقوی کبد مشهور است.
مصرف فنجانی از دمنوش کاسنی قبل از میل غذا موجب نقویت معده، افزایش اشتها و برطرف کردن یبوست می شود.

دیگر خواص دمنوش کاسنی

دمنوش کاسنی درمان کننده التهاب معده است و موجب پاک کردن مجاری ادرار می شود. در طب سنتی اعتقاد بر این است که مصرف کاسنی موجب بهتر فعالیت کردن قلب، کبد و معده شده و خاصیت تب بری دارد. در بهبود گلودرد و التهاب مفصل موثر است. سموم کبد را دفع و همراه با سکنجبین در مقام یکی از بهترین تب بر های طبیعی ظاهر می شود.
دمنوش ریشه کاسنی موجب باز و روان شدن اخلاط می شود. مجاری گوارشی را تمیز و خون را تصفیه می کند. دمنوش ریشه این گیاه موجب از بین رفتن ورم احشا می شود. این دمنوش درمان آب آوردن شکم است، معده را تقویت، ادرار را زیاد و درد مفاصل و یرقان را درمان می کند. همچنین نوشیدن دمنوش ریشه کاسنی موجب تقویت قوای باروری مردان و توان و قوای بدنی شده و از قولنج جلوگیری میکند. همچنین موجب تقویت اعصاب ، بینایی و بهبود فشار خون می شود. گیاه کاسنی به دلیل خاصیت ضدالتهاب بودنش درد های مفصلی را تسکین می دهد.
مشاهده شده است که بیش از هفتاد درصد بیماران مبتلا به دردهای مفصلی واستخوانی که این گیاه را مصرف کرده اند بهبود یافته اند، همچنین دمنوش این گیاه درمان سنتی آرتروز می باشد.
دموش ریشه کاسنی همچنین آرامبخشی قوی است و مصرف آن موجب داشتن خوابی راحت است.استرس و اضطراب را کاهش و احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی ، نامتعادل بودن هورمون ها ، بیخوابی و پیری زودرس را کاهش می دهد.

تاثیرات درمانی کاسنی

معده: ۱۰گرم برگ گیاه کاسنی را به همراه یک لیتر آب بجوشانید و پس از صاف کردن به میزان یک استکان قبل از هر وعده غذایی میل نمایید. موجب افزایش قوای معده و کبد می شود.

کبد و پوست: میزان سه استکان عرق کاسنی را به همراه همین میزان عرق شاه تره مخلوط کرده و قبل از هر وعده غذایی میل کنید.

طحال: میزان پنج گرم برگ کاسنی را در دویست سی سی دمکرده کاسنی حل نموده و قبل از هر وعده غذایی میل کنید.

مرض قند: دمنوش کاسنی معده را تقویت و به دلیل دارا بودن انسولین طبیعی و خاصیت متعادل کننده اش، قند خون را کاهش و مرض قند را بهبود می دهد.

کلیه و کبد: ده تا پانزده گرم کاسنی وحشی را در یک لیتر یا کمتر آب جوش دم آورده و میل کنید.

ورم چشم: مالش آب برگ کاسنی به تنهایی یا همراه با سرکه، جهت تسکین سردرد های گرمی و صفراوی موثر است. همچنین استعمال آن همراه با سرکه یا دوشاب جهت بهبود ورم و درد چشم موثر است.

قلب:  آرد جو به همراه آب برگ کاسنی ضمادی موثر جهت تسکین خفقان و تقویت قلب است، و همچنین نوشیدن دمنوش برگ کاسنی جهت درمان گرفتگی های کبد ، طحال و بیماری یرقان موثر است. کبد را نیز تقویت میکند.

دستگاه گوارش: دم کرده کاسنی وحشی مسهل است و دارای خاصیت تقویت کننده، تب بر و مصفی خون است.

قوای جنسی: دمنوش ریشه کاسنی جهت شست و شوی کبد و کلیه، خون سازی و همچنین افزایش اسپرم سازی و قوای جنسی مردانه مصرف می شود.

نکات منع مصرف

بانوانی که در دوران حاملگی و شیر دهی هستند از مصرف زیاد دمنوش و متعلقات این گیاه اجتناب کنند. مصرف مداوم و طولانی مدت متعلقات این گیاه موجب کاهش فشار خون و افزایش صفرا می شود. همچنین مصرف این گیاه به دلیل افزایش انقباضات رحمی ممکن است موجب زایمان زودرس در بانوان حامله شود، همچنین مصرف بی رویه این گیاه ممکن است باعث افزایش کلسترول و ال دی ال شود.

دسته بندی:

ثبت نظر جدید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*